dr Marta Frankowska oraz dr hab. Sebastian Mahlik, prof. UG nagrodzeni za wybitne osiągnięcia

marta frankowska            mahlik

Uniwersytet Gdański powołany został 20 marca w 1970 roku i powstał z połączenia Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Sopocie i Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Gdańsku. Do historii uczelni odniósł się Rektor prof. Piotr Stepnowski w swoim wystąpieniu:  - Uniwersytet, który tworzymy my wszyscy, stoi na solidnych podwalinach 54 lat działalności naszej uczelni. Zawsze godna podziwu i przypomnienia jest determinacja, z jaką naukowcy, mimo trudnych politycznie i gospodarczo czasów, prowadzili w początkach Uniwersytetu Gdańskiego badania naukowe, stopniowo kładąc fundamenty pod największą obecnie uczelnię na Pomorzu.

Tegoroczne obchody jubileuszu powołania UG rozpoczęły się uroczystością, podczas której doceniono dorobek naukowy, dydaktyczny i pracę administracyjną członkiń i członków społeczności akademickiej naszej uczelni.

Pragniemy serdecznie pogratulować dr Marcie Frankowskiej, laureatce Nagrody "Nauczyciela Roku"  im. Krzysztofa C. Mrongowiusza za szczególne osiągnięcia dydaktyczne oraz dr. hab. Sebastianowi Mahlikowi, prof. UG, który z rąk Prorektora ds. Badań Naukowych prof. dr hab. Wiesława Laskowskiego i Rektora prof. Piotra Stepnowskiego odebrał Nagrodę Naukową im. prof. Karola Taylora za znamienite rezultaty naukowe.

Więcej informacji oraz wywiady z laureatami  TUTAJ

Data publikacji: piątek, 1. Marzec 2024 - 07:35; osoba wprowadzająca: Aneta Lewicka Ostatnia zmiana: piątek, 1. Marzec 2024 - 08:02; osoba wprowadzająca: Aneta Lewicka